STANDARDY

STANDARD VYBAVENÍ SPOLEČNÝCH ČÁSTÍ DOMU

Svislé konstrukce

U obou objektů je využito stávající zdivo smíšené, či z keramických tvárnic tl. 300-650 mm. Nové svislé obvodové konstrukce jsou zděny z keramických broušených tvárnic Heluz Plus 30 UNI broušená tl. 300 a 440 mm. Mezipokojové stěny a ostatní příčky jsou z keramických příčkovek tl. 115 mm. Některé mezibytové stěny, které nemají nosnou funkci, jsou provedeny z dvouplášťového sádrokartonu (tl. příčky 205 mm) – bezpečnostní příčka. Příčka je výrobcem certifikovaná jako mezibytová. Přizdívky pro zavěšené klozety jsou z pórobetonu či sádrokartonu.

Překlady, věnec, stropy

Věnce jsou navrženy v úrovni pod stropem z panelů resp. v jeho úrovni a v úrovni Miako stropů. Někde věnec současně slouží jako překlad nad okny a balkonovými dveřmi v obvodových stěnách. Ztužující věnec je železobetonový monolitický (beton C20/25). Hlavní nosná výztuž je provedena ze 4 ocelových profilů R 12 a třmínky budou z oceli R 6 (po 20­ m). Ve všech rozích a koutech věnce jsou dány rohové (koutové) příložky (4x R 12). Přídavná dolní výztuž je doplněna zpravidla nad otvory. Nad některými dveřními otvory v nosných stěnových konstrukcích jsou použity keramobetonové překlady Heluz. Některé stropy jsou provedeny ze stropních panelů Spiroll.

Tepelné izolace

Zateplení boku základu a soklu je provedeno deskami z extrudovaného polystyrenu XPS tl. 100-140 mm. Tepelná izolace podlahy 1.NP je provedena z polystyrenových desek Isover EPS 150 S. Zateplení střešní konstrukce je provedeno deskami typu Isover ORSIK a rohožemi Isover UNIROLL, nebo obdobnými. Zateplení u věnců a překladů je provedeno EPS deskami různé tloušťky. Kontaktní zateplovací systém fasády je proveden z fasádního polystyrenu tl. 160 mm.

Krov, střešní krytina a klempířské prvky

Jako konstrukce je u obou objektů použit dřevěný vaznicový krov (stojatá stolice). Čela krokví jsou seříznuta svisle a na čela je doplněna Cetris, nebo obdobná deska tl. 16 mm a 30 mm EPS, který slouží jako podklad pro omítkovinu s perlinkou a lepidlem, která přechází plynule z KZS. Plné vazby jsou podporovány nosnými stěnami či dostatečně dimenzovanými panely. V místě dosedu sloupku na panel je položen nosník I 160 mm délky 1 m, který je skryt v podlaze. Celá konstrukce krovu je ošetřena přípravky proti působení dřevokazných organizmů. Střešní krytina je z keramické krytiny Tondach Stodo červená Engoba-měděnka, která zajišťuje odolnost proti oděru, barevnou stálost i lepší odolnost proti znečištění střechy. Pod krytinou je použita pojistná hydroizolace DEKTEN MULTI PRO, nebo obdobná. Fólie je určena k vytvoření doplňkové hydroizolační vrstvy až do třídy těsnosti 3. Folie je doplněna systémovými pásky. Nad okapem je použit větrací okapní pás a univerzální větrací mřížka. Střešní krytina vikýřů je navržena na bázi drážkového plechu Lindab Seamline, nebo obdobného. Tloušťka plechu je 0,6 mm, hmotnost čtverečního metru plechu PLX je 4,71 kg. Míra pozinkování je 350g/m², což je obecně maximální používaná hodnota pro tento druh materiálu. Vlastnosti žárově pozinkovaného plechu jsou upraveny normou EN 10143. Barva plechu je v odstínu kamenná šeď. Skladba konstrukce odpovídá dvouplášťové provětrávané střeše. V hřebeni střechy je aplikován detail pro odvětrávaný hřeben dle montážního návodu Lindab.

Podlahy

Ve společných prostorech je použita keramická dlažba o rozměru 300×300 nebo větší. Na schodištích jsou použity originální schodovky.

Výplně oken

Okna jsou plastová, okenní profil je z vnitřní strany bílý a z venkovní strany je opatřen folií s dekorem dřeva. Okna jsou otevíravá a sklápěcí. Zasklení je provedeno termoizolačním trojsklem. Součinitel Uw pro celé okno bude mít maximální hodnotu 0,81 W/m²K. Součástí okna bude značkové celoobvodové kování a těsnění. Balkonové dveře z exterieru budou mít stejnou povrchovou úpravu jako okna (stejný výrobce).

Vstupní dveře do bytů

Vstupní dveře do jednotlivých bytů protipožární do ocelové zárubně s bezpečnostním kováním a vložkou.

Venkovní parapety

Hliníkové s plastovými bočními koncovkami

Vnitřní parapety

Plastové PVC okenní komůrkové parapety s plastovou boční krytkou

Úpravy povrchů

Vnitřní stěny jsou opatřeny strojně nanášenou vápenocementovou omítkou s malbou (2x nátěr bílou malířskou barvou typu Primalex PLUS, 1x penetrace). Do omítek jsou přidávány kovové lišty na ochranu rohů. Vnější omítky budou minerální strukturované probarvené, s velikostí zrn 1,5 – 2,0 mm.

Vytápění, radiátory, ohřev TUV

Objekt č. k. 42 je vytápěn centrálně tepelným čerpadlem. V objektu č.k. 51/3 je v každém bytě elektrokotel 6 nebo 9 kW. Každý byt je vybaven elektrickým ohřívačem TUV se zásobníkem.

STA, Internet

Ve všech bytech přípojné místo pro připojení Internetu a kabelové TV

Oplocení předzahrádek

Oplocení předzahrádek bude výšky min. 1,4 m bez podhrabové desky

Poštovní schránky, zvonky

Poštovní schránky z pozinkovaného plechu, povrchově upraveny vysoce odolnou barvou bílé barvy. Zvonkové tablo a domácí telefon v každém bytě.

STANDARD VYBAVENÍ BYTU

ZÁDVEŘÍ a KOMORA

 • Podlaha – keramická dlažba City Stone 600×600 mm
 • Stěny a strop – bílá malba typu Primalex Plus
 • Vnitřní dveře – obložkové hladké laminátové s kovovým kováním, plné, dekor dřevo nebo bílý laminát
 • Zásuvky, vypínače – typové řady ABB TANGO

OBÝVACÍ POKOJ, LOŽNICE, PRACOVNA, KUCHYŇSKÝ KOUT

 • Podlaha – plovoucí laminátová podlaha Egger Classic, zátěžová třída 31
 • Stěny a strop – bílá malba typu Primalex Plus
 • Vnitřní dveře – obložkové hladké laminátové s kovovým kováním, plné, dekor dřevo nebo bílý laminát
 • Zásuvky, vypínače – typové řady ABB TANGO
 • Kuchyňský kout – Příprava rozvodů pro připojení el. sporáku, myčky, lednice, digestoře, dřezu. Instalace jsou ukončeny rohovými ventily, resp. zátkou na stěně. Součástí standardu není obklad nad pracovní deskou, dřez, baterie, kuchyňská linka, spotřebiče, světla.

KOUPELNA

 • Podlaha – keramická dlažba City Stone 600×600 mm
 • Stěny – keramická dlažba City Stone 300×600 mm, provedení nad obložky
 • Vnitřní dveře – obložkové hladké laminátové s kovovým kováním, plné, dekor dřevo nebo bílý laminát
 • Umyvadlo – Vigour Derby převážně 600 mm, páková baterie
 • Sprcha/vana – sprchová vanička 80 cm bílá vč. Zástěny s plastovou plexi výplní, v některých bytech vana
 • Zásuvky, vypínače – typové řady ABB TANGO
 • Připojení pračky – příprava pro připojení automatické pračky, rohový ventil, sifon

WC

 • Podlaha – keramická dlažba City Stone 600×600 mm
 • Stěny – keramická dlažba City Stone 300×600 mm, provedení nad obložky
 • Vnitřní dveře – obložkové hladké laminátové s kovovým kováním, plné, dekor dřevo nebo bílý laminát
 • WC – Vigour Derby WC závěsné, WC sedátko, ovládací tlačítko
 • Zásuvky, vypínače – typové řady ABB TANGO

Investor si vyhrazuje právo kdykoliv v průběhu výstavby změnit standardy nebo vybavení.